Futbollisti shqiptar afër marrëveshjes me Juventusin

Futbollisti shqiptar afër marrëveshjes me Juventusin

Sulmuesi shqiptar, Xhakomo Vrioni është shumë afër kalimit te Juventusi, shkruan “Sky Sport Italia”.

Vrioni nuk po gjen hapësira te skuadra e Cittadellës – ku është i huazuar nga Sampdoria – në Serie B dhe me shumë gjasa do të largohet për t’iu bashkuar Juventusit.

Bëhet fjalë për ekipin U-23 të bardhezinjve, që garon në Serie C.

Sipas “Sky Sport Italia”, Juventusi dhe Sampdoria janë duke negociuar së bashku, teksa në ditët në vijim, mund të vijë dhe transferimi i Vrionit drejt bardhezinjve.

KOMENTE