Futbollisti kosovar zgjedhet futbollisti më i mirë në Ligën e Dytë në Zvicër

Futbollisti kosovar zgjedhet futbollisti më i mirë në Ligën e Dytë në Zvicër

Futbollisti kosovar, Andi Zeqiri, e ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë të ligës së dytë zvicerane. Futbollisti kosovar që është pjesë e skuadrës së FC Lausanne po cilësohet si një nga telantët më premtues të kësaj lige.

Po ashtu Andi pritet që së shpejti t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës, kurse deri më tani ka luajtur 18 lojë dhe ka arritur të shënoj 12 gola.

Zeqirin e ka uruar edhe skuadra e tij për çmimin e fituar.

KOMENTE