Futbollisti i Shqipërisë drejt kampionatit turk

Futbollisti i Shqipërisë drejt kampionatit turk

Destinacioni i radhës i mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Frederik Veseli do të jetë Turqia.

Mungon vetëm zyrtarizmi, por lojtari ka gjetur mirëkuptimin me klubin turk të Denizlispor dhe do të vazhdojë atje karrierën e tij.

Veseli ka vendosur të largohet nga Empoli edhe pse kishte kontratë edhe dy vite me klubin italian.

KOMENTE