Futbollisti i Kosovës pjesë e formacionit të javës përkrah Ronaldos

Futbollisti i Kosovës pjesë e formacionit të javës përkrah Ronaldos

Njëri nga lojtarët më në formë të Kosovës ka qenë Valon Berisha, që ishte asistues ndaj Çekisë dhe shënoi dy gola përballë Anglisë.

Gazeta ‘One Football’, ka publikuar formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese, ku në të bënë pjesë edhe Valon Berisha.

Në këtë formacion janë edhe yje të mëdha të futbollit evropian si Cristiano Ronaldo, Frenkie De Jong, Jadon Sancho apo Kevin de Bruyne.

Arritje e madhe kjo për Berishën i cili iu rikthye fushave pas një periudhe të gjatë që qëndroi i lënduar.

KOMENTE