Futbollisti i Dritës, Muharrem Jashari ftohet nga Kombëtarja e Kosovës në ndeshjen ndaj Spanjës

Futbollisti i Dritës, Muharrem Jashari ftohet nga Kombëtarja e Kosovës në ndeshjen ndaj Spanjës

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka ftuar mefushorin e FC Drita, Muharrem Jasharin për ndeshjen e radhës kundër Spanjës, në kualifikimet për Kampionat Botëror “Qatar 2022”.

Këtë e kanë bërë të ditur drejtuesit e klubit bardhë e kaltër, të cilët i kanë dëshiruar suksese lojtarit të tyre por edhe kombëtares.

Ja njoftimi  i plotë i FC Drita

Jashari pjesë e DARDANEVE

FC DRITA ka kënaqësi të ju njoftojë se futbollisti ynë, Muharrem Jashari është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes e ka ftuar mesfushorin tonë për ndeshjen e radhës kundër Spanjës në kualifikimet për Kampionat Botëror “Qatar 2022”.

Ndeshja Kosovë-Spanjë zhvillohet më 08 shtator, ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” ne Prishtinë.

FC DRITA i uron suksese kombëtares dhe futbollistit tonë, Muharrem Jashari.

KOMENTE