Fundjavë e ‘zjarrtë’ basketbollistike, java e tetë në Superligë

Fundjavë e ‘zjarrtë’ basketbollistike, java e tetë në Superligë

Xhiroja e tetë do të hapet me ndeshjen ndërmjet rivalëve të vjetër të basketbollit të Kosovës, Bashkimit dhe Sigal Prishtinës.

Të dielën do të zhvillohen tri ndeshjet tjera të kësaj xhiro. Golden Eagle Ylli që vjen me ndryshime në shtabin teknik do të përballet me Pejën.

Ndeshje shumë interesante pritet të jetë edhe ajo ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit.

Xhiroja e tetë përmbyllet me sfidën ndërmjet Rahovecit dhe Ponte Prizrenit.

Superliga – Java 8

E shtunë

19:00 Bashkimi – Sigal Prishtina

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli – Peja

19:00 Trepça – Feronikeli

21:00 Rahoveci – Ponte Prizreni

KOMENTE