Fundjava kryesisht e vranët dhe me intervale me diell

Fundjava kryesisht e vranët dhe me intervale me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), gjatë fundjavës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

KOMENTE