Formacionet zyrtare Shqipëri – Kosovë

Formacionet zyrtare Shqipëri – Kosovë

Kosova U21 luan kundër Shqipërisë U21 në ndeshjen kualifikuese për Europianin e të rinjve. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”.

Para kësaj ndeshje Kosova ka 6 pikë në tri ndeshje, derisa Shqipëria ka grumbulluar 2 pikë në katër ndeshje.

Këto janë formacionet që do të startojnë trajnerët, Alban Bushi dhe Rafet Prekazi.

KOMENTE