Formacionet zyrtare SC Gjilani – Ferizaji

Formacionet zyrtare SC Gjilani – Ferizaji

Java e trembëdhjetë në Superligën e Kosovës vazhdon me dy ndeshjet e ditës së diel.

SC Gjilani i dënuar të zhvillojë ndeshjen larg stadiumit vendas dhe pa praninë e tifozëve ka zgjedhur stadiumin “Riza Lushta” për t’i bërë ‘konak’ Ferizajt që po tenton t’i ikë zonës së rrezikshme.

Këto janë formacionet zyrtare:

Gjilani: Haxhihamza, Halili, Veliu, Frashëri, Jackson, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Hajdari, Keita Razak, Busiç.

Kryetrajner: Gentjan Mezani

Ferizaj: Blakçori, Halili, Jashari, Qerkini, Shaljani, Orana, Shaqiri, Mustafa, Asani, Shala, Livoreka.

Kryetrajner: Bekim Isufi

Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Erduan Baliqi, Visar Kelmendi, Besfort Kosumi

Stadiumi: “Riza Lushta” – Mitrovicë

KOMENTE