Formacionet zyrtare Kf.Ferizaj – Kf.Gjilani

Formacionet zyrtare Kf.Ferizaj – Kf.Gjilani

Sot fillon java e dytë e Superligës së Kosovës në futboll me dy ndeshje interesante. Në Ferizaj takohen Kf.Ferizaj dhe Kf.Gjilani, që synon fitoren e parë në këtë kampionat.

Ndërsa, në Therrandë takohen Ballkani dhe Feronikeli në një ndeshje shumë interesante, marrë parasysh formën e mirë që kanë shfaqur dy ekipet në hapjen e këtij kampionati.

Ferizaj: Blakçori, Jashari, Kuka, Bardhi, Livoreka, Qerkini, E.Shabani, Shaqiri, Dajaku, Shala, Karahoda.

Kryetrajner: Bekim Isufi

Gjilani: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Jackson, Frashëri, K.Shabani, Useini, Jonuzi, Greca, Progni, Busiç. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Alban Ejupi, Safet Berisha, Fatmir Tahiri

Stadiumi: “Me bari sintetik” – Ferizaj

KOMENTE