Formacionet zyrtare: KF Drenica – SC Gjilani

Formacionet zyrtare: KF Drenica – SC Gjilani

Dueli ndërmjet Drenicës dhe Gjilanit ne kuader te DigitAlb Kupes se Kosoves ne futboll, që starton nga ora 12:30 edhe zyrtarisht e hap ciklin e ndeshjeve të çerekfinaleve.

Pak para takimit te dyja klubet kane zyrtarizuar formacionet startuese.

Formacionet zyrtare:Drenica: Ymeri, Lushtaku, Pasoma, Osmani, Turku, Mustafa, Thaqi, Hamiti, Elshani, Hyseni, Shillova. 👨‍🏫 Kryetrajner: Gani Sejdiu

SC Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Useini, Jonuzi, Shabani, Progni, Nikaç, Busiç. 👨‍🏫 Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Visar Kastrati
Stadiumi: “Bajram Aliu” – Skenderaj

KOMENTE