Formacionet zyrtare Flamurtari – Gjilani, gjilanasit e nisin me kapiten të ri

Formacionet zyrtare Flamurtari – Gjilani, gjilanasit e nisin me kapiten të ri

Flamurtari sot ka një sfidë të vështirë ku përballet me Gjilanin nga ora 14:30 në Prishtinë.

Pikët për të dyja skuadrat janë mese të domosdoshme për Flamurtarin që lufton për ekzistencë dhe për Gjilanin që po e synon kreun e tabelës.

Muhamed Useini është kapiten i ri i SC Gjilanit, pasi që Ylber Kastrati ndodhet në stol.

Këto janë formacionet:

Flamurtari: Selimaj, Granchov, Ilijovski, Maxhuni, Fetahi, Islijami, Bruqi, Kelmendi, Maliqi, Boshnjaku, Tallovic.

Kryetrajner: Artim Shaqiri

Gjilani: Haxhihamza, Veliu, Rapa, Frashëri, Jackson, Useini, Keita Aziz, Jonuzi, Greca, Progni, Busiç.

Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Selim Isufi, Elvis Bicaj, Imran Kabashi, Arben Halilaj

KOMENTE