Formacionet zyrtare Drita – Vushtrria, befasi në përbërjet startuese

Formacionet zyrtare Drita – Vushtrria, befasi në përbërjet startuese

Java e tetë e Superligës do të vazhdojë me dy ndeshje edhe sot, pas tri ndeshjeve të zhvilluar të mërkurën.

Takimi i rivalëve të njohur Drita – Vushtrria, ku klubet njihen për rivalitet ndër vite dhe tashmë janë zyrtarizuar formacionet zyrtare.

Ardian Limani dhe Ardian Cuculi kanë mbetur jashtë listës së kryetrajnerit Ardian Nuhiu për shkak të disa lëndimeve të lehta.

Drita: Tofiloski, Hasanj, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Krasniqi, Haxhimusa, Vucaj, Xhevdet Shabani, Cardoso.

Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Vushtrria: Manxholli, Izmaku, Hoxhaj, Lushtaku, Ian Agusto, Gavazaj, Muçaj, Zabërgja, Vinicius, Lamçja, Fazliu.

Kryetrajner: Antonio Toma

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Benon Këpuska, Bekim Rama, Ilir Mehmeti

KOMENTE