Formacionet zyrtare Drita-Gjilani, ‘zjarri’ i së dielës po fillon

Formacionet zyrtare Drita-Gjilani, ‘zjarri’ i së dielës po fillon

Derbi lokal numër 33 kampional pasluftës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit do të zhvillohet sot e diele me fillim nga ora 13:30. Tashmë dy trajnerët kanë hedhur në ngrohje formacionet startuese, ndërsa të dy kanë ndryshuar paksa përbërjen e formacioneve.

Të dy trajnerët sikurse Ardian Nuhiu, po ashtu edhe Gentjan Mezani ndeshjen e kanë nisur me sistem të njejtë 4-2-3-1, ndërkohë që nuk kanë munguar as befasitë në formacionet titullare.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Fustar Rapa, Jackson, Keita, Musolli, Kurtaj, Hajdari, Progni, Nikaç. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Fatlum Jashari, Hekuran Osmani, Shpëtim Murtezi

Stadiumi: “I qytetit” – Gjilan

KOMENTE