Formacionet zyrtare Drita – Ballkani

Formacionet zyrtare Drita – Ballkani

Java e dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon me dy ndeshjet e ditës së diel.

Në Gjilan zhvillohet derbi i javës ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, dy ekipet të cilat me rast të fitores do kenë mundësi të marrin kreun në renditjen tabelare.

 Formacionet zyrtare:

Drita: Tofiloski, Gërbeshi, Cuculi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Emini, Xh. Shabani, Bunjamin Shabani, Fortunato. 👨‍🏫 Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Sinani, Kuç, Turku, Gashi, Baftiu, Topalli, Hoxha.

Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Visar Kastrati

KOMENTE