Formacionet zyrtare Bullgari – Kosovë

Formacionet zyrtare Bullgari – Kosovë

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Kosovës. Bullgaria e pret sonte Kosovën në stadiumin nacional “Vasil Levski” në Sofje, ndeshje e vlefshme kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Kosova do të nisë këtë ndeshje me dy ndryshime; Edon Zhegrova do të zëvendësojë Zenelin, kurse në vend të Paqaradës starton Benjamin Kololli.

Kapiten edhe në këtë ndeshje do të jetë Amir Rrahmani. Nuk starton Florent Hadërgjonaj.

KOMENTE