Florian Marku triumfon ndaj boksierit anglez

Florian Marku triumfon ndaj boksierit anglez

Florian Marku e ka shënuar edhe fitoren e katërt në po aq meçe në boksin profesionist.

Në meçin që u zhvillua në Londër, Marku ka fituar me nokaut ndaj boksierit anglez Tommy Broadbent dhe në këtë mënyrë e ka mbajtur premtimin e dhënë.

Ashtu edhe doli, Marku ishte i jashtëzakonshëm nga fillimi duke e nokautuar anglezin në raundin e katërt.

KOMENTE