Flaka Loxha sjell medaljen e bronztë evropiane

Flaka Loxha sjell medaljen e bronztë evropiane

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian të xhudos. Flaka arriti katër fitore dhe një humbje.

Loxha në luftën për të bronztën përmes repesazhit, mposhti rusen Vita Maidanik, kategoria -57 kg.

Ky kampionat që po mbahet në Vanta të Finlandës.

KOMENTE