Finalet e Ligës së Kombeve, shqiptarët e Zvicrës kundër kampionit evropian

Liga e Kombeve do të zhvillojë ndeshjet finale brenda katër ditëve. Ndeshja mes Zvicrës dhe Portugalisë do ta hap fazën finale.

Te Zvicra janë tre shqiptarë që pritet të jenë pjesë kryesore e ekipit me Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën që tashmë janë lider.

Në anën portugezët luajnë në shtëpi dhe do ta kenë edhe Cristiano Ronaldon. Ndeshja fillon nga ora 20:45.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet të enjten mes Holandës dhe Anglisë.

KOMENTE