Fillon Liga e Futsallit në nivel komunal, zhvillohet xhiro e parë e grupit A

Fillon Liga e Futsallit në nivel komunal, zhvillohet xhiro e parë e grupit A

Drejtoria Komunale e Arsimit ka organiuar Ligën e Futsallit në nivel komunal për shkollat (ShFMU).

Sot ka filluar xhiroja e parë e kësaj lige, ku janë zhvilluar dy ndeshjet e xhiros së parë të grupit A. Në garë ishin katër shkolla me skuadrat e tyre.

Të pranishëm në këtë organizim përveq garuesve ishin edhe Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, dhe një pjesë e stafit të DKA-së.

Ndryshe Liga e Futsallit në nivel komunal pritet të zgjas deri më 09 mars 2021, ndërsa finalja do të mbahet më 10 qershor 2021. /2LONLINE.com/

KOMENTE