Fillon java e 24-të në Superligë, pikët që largojnë ‘ethet’ e barazhit

Fillon java e 24-të në Superligë, pikët që largojnë ‘ethet’ e barazhit

Java e 24-të në Ipko Superligën e Kosovës hapet me dy ndeshjet e sotme, në Ferizaj përballen Ferizaj dhe Drita, kurse në Prizren takohen Liria dhe Llapi.

Për Lirinë dhe Ferizaj këto sfida janë jetike pasi që luajnë për të ju shmangur fundit në renditjen tabelare dhe rrjedhimisht luajnë për t’i ikur barazhit.

Ndërkohë është situatë tjetër për mysafiret që nuk e kanë presionin e pikëve dhe Llapi deshiron te jete akoma ne hap per garen per titull. Të dy sfidat startojnë nga ora 14:00.

E premte, java 24-të në Ipko Superligë

Ferizaj – Drita 14:00

Gjyqtarë: Selim Isufi, Granit Hyseni, Arton Latifi, Tefik Maloku

Stadiumi: “Me Bari sintetik” – Ferizaj

Liria – Llapi 14:00

Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Driton Preniqi, Visar Kastrati

Stadiumi: “Përparim Thaçi” – Prizren

KOMENTE