FIFA publikon renditjen në futbollin e vajzave, Kosova pëson rënie

FIFA publikon renditjen në futbollin e vajzave, Kosova pëson rënie

FIFA ka publikuar renditjen e shteteve në kategorinë e femrave, derisa Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar rënie.

Vashat e Kosovës kane rënë në pozitën e 126-të nga pozita 123-të ku ishin më parë. Sikurse në ranglistën e mëparshme, ashtu edhe tani, futbollistet nga Kosova kanë ngelur me 1059 pikë.

Ndryshe, Kosova ishte grumbulluar në qershor në një kamp përgatitor në Prishtinë para nisjes së ciklit eliminator për Kampionatin Evropian “Euro 2021”.

Kosova bën pjesë në grupin A së bashku me Holandën, Rusinë, Slloveninë, Turqinë dhe Estoninë.

KOMENTE