FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin “The Best”

FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin “The Best”

FIFA ka publikuar listën e tre finalistëve për ta fituar çmimin e lojtari më të mirë për sezonin e kaluar. Lionel Messi i Barcelonës, Cristiano Ronaldo i Juventusit dhe Virgil van Dijk i Liverpoolit, janë në listën e ngushtë.

Mbrojtësi holandez, Van Dijk pak ditë më parë e fitoi çmimin e lojtarit të vitit nga UEFA, ndërsa tani është në listën e FIFA-së.

Ai shihet sërish si favorit për ta fituar këtë çmim, shkaku i triumfit në Ligën e Kampionëve dhe paraqitjeve të mira në Ligën Premier.

KOMENTE