Feronikeli skuadra më e mirë për vitin 2019

Feronikeli skuadra më e mirë për vitin 2019

Federata e Futbollit të Kosovës është duke ndarë çmimet për ‘Laureatët e vitit 2019’ ne futbollin kosovar.

Kësisoj, skuadra më e mirë për vitin 2019 është shpallur KF Feronikeli nga Drenasi.

Feronikeli pati suksese të mëdha vitin qe e lam pas, duke arritur të fitojë gjitha trofetë, kampionatin, kupën si dhe superkupën.

Nikli pati paraqitje mjaftë të mira edhe në garat evropiane, ne Ligen e Kampioneve dhe Europa Lige.

KOMENTE