Feronikeli bindshëm drejt titullit, Gjilani ngec sërish

Feronikeli bindshëm drejt titullit, Gjilani ngec sërish

Në përballjet e kësaj të diele, Gjilani është mposhtur nga Feronikeli në Drenas me rezultat…

Dy golat e parë i shënoi sulmuesi Kastriot Rexha në pjesën e parë dhe golat tregojnë se ishte lojë e lehtë në teren.

Përderisa, edhe Gjilani kishte gjysmë raste, por vërehej dominimi i Feronikelit. Goli i tretë dhe I fundit i takimit erdhi në minutën e 85’ nga Mevlan Zeka.

Ky isihte edhe goli i fundit dhe I treti për Feronikelin që ia siguroi tri pikë në rrugëtimin drejt titullit kampion. Kurse, Gjilani ngec prapa Dritës me 29 pikë të tubuara.

KOMENTE