Fenerbahçe krenohet me Muriqin, e uron për fitoren e Kosovës

Ylli i Kosoves, Vedat Muriqi realizoi golin e barazimit ndaj Çekisë në fitoren 2:1 dhe ishte më aktivi nga të gjithë.

Reprezentuesi kosovar gjithashtu po kalon formë të mrekullueshme edhe me Fenerbahçen, e kjo e fundit me një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook është krenuar me sulmuesin e tyre.

“Urime Vedat Muriqi! Goli i parë i Kosovës erdhi nga Vedat Muriqi”- ishte postimi i ekipit turk.

KOMENTE