FC Drita nuk e harron zakonin e fundvitit, shpërndan dhurata për fëmijët

FC Drita nuk e harron zakonin e fundvitit, shpërndan dhurata për fëmijët

Klubi i futbollit Drita ka realizuar një aktivitet simbolik në shënim të festave të fundvitit. Për të katërtën herë radhazi, ky klub ka shpërndarë dhurata për  fëmijët e Qendrës së kujdesit ditor “Pema” në Gjilan.

Dhjetra pako dhuratash u shpërndanë dorë më dorë tek fëmijët nga vet futbollistët e skuadrës ‘bardhëekaltër’, duke gëzuar anëtarët e kësaj qendre, shkruan 2LONLINE.com.

Udhëheqësitë e klubit dhe disa nga lojtarët ishin pjesë e aktivitetit, dukë realizuar këtë gjest sa simbolik aq edhe solidarizues e human.

Me klubin ishte bashkuar edhe përforcimi i sapo prezantuar te Drita, Astrit Fazliu, që iu bashku klubit me të cilin ishte shpallur kampion.

Për fëmijët nuk erdhën vetëm futbollistët dhe dhuratat, por edhe babadimri i vitit të ri.

“Festat e fundvitit tashmë janë shumë të ngrohta në këtë ambient ku befasia më e këndshme ishte prezenca e Babadimrit që së bashku me lojtarët dhe stafin e klubit tonë, gëzuan fëmijët me dhurata!

Nuk mungoi edhe befasia që femijët kishin përgaditur për ne, një punim që i dedikohet klubit tonë si dhe koktej i përgaditur nga stafi i qendrës PEMA, për të cilët jemi shumë mirënjohës!

Mirupafshim vitin tjetër!

Gëzuar festat

FC DRITA”, thuhet në njoftimin e klubit.

 

 

KOMENTE