FC Ballkani mobilizohet për ndeshjen ndaj Prishtinës, ka një mesazh për tifozët ‘Xhebrailat’

FC Ballkani mobilizohet për ndeshjen ndaj Prishtinës, ka një mesazh për tifozët ‘Xhebrailat’

Dueli i javës së 20-të në Superligën e Kosovës do të jetë njëri ndër më të rëndësishmit për Ballkanit këtë edicion, pasi që udhëton në kryeqytet për t’u përballur me Prishtinën.

‘Portokallinjtë’ kanë kërkuar mbështetjen e tifozërisë nga Theranda për këtë ndeshje, e cila tashmë ka marrë terminin e së shtunës nga ora 17:00.

Përmes faqes zyrtare FC Ballkani u ka bërë thirrje tifozëve të vet që të jenë sa më shumë në numër në stadiumin “Fadil Vokrri”.

“Suhareka jonë e dashur,dhe ju simpatizantë të klubit tonë.

Të shtunën në Prishtinë e kemi lojën më vendimtare të kampionatit ku takohemi me FC Prishtinën.

Ju ftojmë të jeni sa më shumë në numër ta përkrahim klubin e qytetit.Ftojmë edhe studentët suharekas të cilët gjenden në Prishtinë të shtunën të vijnë në stadium dhe të përkrahin skuadrën e qytetit.

Na priftë e mbara drejt suksesit historik

Forca Suharekë

Forca Xhebraila

Forca Luanët tanë”, thuhet ne njoftim.

From Xhebs 🙋‍♂️Të gjitha rrugët, këtë të Shtunë destinacion e kanë PrishtinënMë të motivuar se kurrë, më të bashkuar se asnjëherë, e gjithë Suhareka sytë i ka në “Fadil Vokrri”. Aty shkëlqimi i luanëve tanë do t’i jap formë kampionatit. Ata kanë nevojë për ne, për mbështetjen tonë. Andaj ejani të gjithë, ta pushtojmë kryeqytetin për t’i treguar edhe atyre se në Sport, Kosova tashmë e ka kryeqytetin e vet, Suharekën.Na priftë e mbara 🙏

Gepostet von FC Ballkani am Dienstag, 25. Februar 2020

KOMENTE