Etrit Berisha transferohet te SPAL

Etrit Berisha transferohet te SPAL

Etrit Berisha edhe zyrtarisht është larguar nga Atalanta. Portieri i Kombëtares së Shqipërisë do të vazhdoj të qëndroj në Serie A, por tani tek skuadra e Spal.

30-vjeçari e kishte humbur pozitën e titullarit te Atalanta dhe kjo ishte arsyeja e largimit nga Bergamo.

Berisha i është bashkuar Spalit si huazim me detyrim blerje sapo të arrihet një numër i caktuar i ndeshjeve.

KOMENTE