Edon Zhegrova mund të vazhdojë me Baselin e Zvicrës?!

Edon Zhegrova mund të vazhdojë me Baselin e Zvicrës?!

Mesfushori kosovar, Edon Zhegrova vazhdon të jetë pronë e skuadrës belge Genk. Në janar të këtij viti, ai ishte transferuar në formë huazimi te Baseli.

Marrëveshja skadon në fund të këtij edicioni, megjithatë Baseli ka mundësi që ta blejë kartonin e Zhegrovës, nëse është i interesuar.

Mësohet të ditur që Baseli ka vendosur që në verë ta ‘blindoj’ 20 vjeçarin.

Reprezentuesi kosovar ka treguar formë të lartë në këtë edicion, duke u bërë një prej lojtarëve kryesor të skuadrës.

Në 9 ndeshje kampionale ka shënuar 2 gola dhe 2 asistime..

KOMENTE