Edhe një këngëtare shqiptare nominohet për çmimet ‘VMA’

Edhe një këngëtare shqiptare nominohet për çmimet ‘VMA’

Është publikuar lista zyrtare e të nominuarve për ndarjen e çmimeve ‘MTV Video Music Awards 2019’.

Pas, Dua Lipës dhe Bebe Rexhës edhe një tjetër këngëtare me prejardhje shqiptare është nominuar në këtë event.

Është Ava Max ajo që ka marr nominim në ‘VMA’ në kategorinë ‘Artisti më i mirë i ri’ me këngën ‘Sweet but psycho’

Në ‘VMA’ këtë vit Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë nominuar në të njëjtën kategori për  “Kënga më e mirë elektronike”.

KOMENTE