Edhe 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, prej tyre dy nga Kamenica

Edhe 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, prej tyre dy nga Kamenica

Referuar të dhënave të institutit të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK),brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (84, 79, 53 vjeç), Ferizaj 2 raste (77, 47 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 77 vjeç), Kamenicë 2 raste (62, 54 vjeç), Malishevë 2 raste (79, 67 vjeç), Suharekë 2 raste (76, 70 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (77 vjeç), Lipjan 1 rast (70 vjeç), Podujevë 1 rast (83 vjeç)”, bëhet e ditur nga njoftimi i IKShPK-së.

Numri total i rasteve pozitive është 39.057 raste nga 142.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.005 raste të vdekjes. /2LONLINE.com/

KOMENTE