E shantazhon përmes facebook-utfotoilustrim

E shantazhon përmes facebook-ut

Autoritetet policore kanë bërë me dije për një rast të cilësuar si: “shantazh”, që është regjistruar në statistikat policore në Gjilan, me këtë rast, nga policia është arrestuar një e dyshuar pasi ka kanosur një femër.

“Me 24.04.2019 është arrestuar e dyshuara, femër K/Shqiptare, nën dyshimin se e njëjta përmes rrjeteve sociale Facebook, ka shantazhuar viktimën, femër K/Shqiptare”.

“E njëjta është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës

KOMENTE