E premtja hap javën e 20-të në Superligë, Drita e pret Drenicën

E premtja hap javën e 20-të në Superligë, Drita e pret Drenicën

Ndeshje interesante na presin në kuadër të xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës në futboll. Drita në shtëpi e pret Drenicën, duke synuar fitoren, kur dihet se të shtunën zhvillohet përballja mes Prishtinës dhe Ballkanit në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Cilido lëshim i në ndeshjen e së shtunës, Dritën do ta ofronte tek kreu i tabelës, për ta bërë edhe më madhështore garën për titullin e kampionit në Kosovë.

Kurse, ndeshja tjetër që zhvillohet sot, është ajo qe do te zhvillohet ne Ferizaj mes FC Ferizajt dhe Llapit.

Dy ndeshjet fillojnë në ora 13:00.

KOMENTE