E konfirmon United, Herrera po largohet

E konfirmon United, Herrera po largohet

Manchester United ka konfirmuar se Ander Herrera do të largohet nga klubi këtë verë. Mesfushori spanjoll është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe nuk ka arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratët.

Herrera pritet të kaloi te PSG, skuadër me të cilën thuhet se ka arritur marrëveshje. Paga e tij ishte problemi që spanjolli të vazhdoi me United ngase kërkonte 200 mijë funta në javë.

Mesfushori u transferua në United në 2014 dhe ka fituar FA Cup, EFL Cup dhe Europa League gjatë kohës së tij në Old Trafford.

KOMENTE