Dy shqiptarë startues në ndeshjen Frankfurt – Arsenal

Frankfurt dhe Arsenal do të takohen në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje do të startojne me dy futbollistët shqiptar, Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin.

Këto janë formacionet zyrtare:

Frankfurt: Trapp; Abraham, Hinteregger, Hasebe; Kamada; Kostic, Sow, Kohr, Da Costa; André Silva, Dost

Arsenal: Martínez; Mustafi, David Luiz, Chambers, Kolasinac; Smith-Rowe, Torreira, Xhaka; Saka, Aubameyang, Willock.

KOMENTE