Dy raste të vdekjes, 17 raste pozitive dhe 8 të shëruar nga Covid-19!

Dy raste të vdekjes, 17 raste pozitive dhe 8 të shëruar nga Covid-19!

02 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.565 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 196.829 doza të vaksinës.

Deri më sot 47.141 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.241 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.353.

Në total numri i rasteve aktive është 172.  /2LONLINE.com/

KOMENTE