Dy klube të mëdha pas Rashicës, Werder Bremen merr vendimFOTO: VISAR BEQIRI

Dy klube të mëdha pas Rashicës, Werder Bremen merr vendim

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, mund të largohet nga Werder Bremeni në merkaton e janarit, pasi interesimi për të nuk mungon.

Klubi ka nevojë për shërbimet e “Raketës”,por nuk do që të humbasë në aspektin ekonomik nëse në verë i ulet vlera e kartonit.

Dortmundi shfaqet pas Rashicës, pavarësisht se interesimi për lojtarin nuk është aq i fortë.

Drejtori sportiv i Werderit, Frank Baumann, ka bërë me dije se nuk dëshirojnë të shesin Rashicën në merkaton e janarit.

Ndersa, Dortmundi ne anen tjetër, dëshiron të mbajë Sanchon deri në verë dhe afrimi i Rashicës varet nga e ardhmja e anglezit.

Aston Villa është klubi tjetër që dëshiron me çdo kusht afrimin e lojtarit shqiptar. Anglezët janë gati të japin deri në 35 milionë euro për kartonin e Rashicës. Oferta e klubit anglez përitet prej kohësh dhe nuk është më risi. Werderi ka një punë të vështirë që të mbajë Rashicën në klub.

KOMENTE