Dy futbollistë shqiptarë në formacionin më të mirë në Kroaci

Dy futbollistë shqiptarë në formacionin më të mirë në Kroaci

Dy lojtarët shqiptarë, Myrto Uzuni dhe Jon Mersinaj, që luajnë për Lokomotivën e Zagrebit në kampionatin e Kroacisë, janë përfshirë në formacionin më të mirë të javës.

Myrto Uzuni jo vetëm që është përfshirë në formacionin më të mirë të javës, por është shpallur dhe lojtari më i mirë, siç bën me dije “Telesport.hr”.

Lojtari i Kombëtares kuqezi shënoi gol dhuroi dhe një asist duke qenë deciziv për skuadrën e tij.

Ndërkaq edhe Jon Mersinaj, ish-lojtari i Laçit është përfshirë në formacionin e javës, pasi një fundjavë bëri një paraqitje shumë të mirë.

KOMENTE