Dueli Drita – Drenica nisi me vonesë, formacionet dhe rezultati aktual

Dueli Drita – Drenica nisi me vonesë, formacionet dhe rezultati aktual

Në kuadër të javës së 20-të në Superligë, në Gjilan po zhvillohet ndeshja mes Dritës dhe Drenicës dhe aktualisht Drita është në epërsi 2:0.

Këtë gol e ka realizuar Kastriot Rexha pas harkimit të Xhevdet Shabanit ne minuten e 8′. Po i njejti ka shënuar golin e dytë në minutën e 21′.

Dueli ka nisur me disa minuta vonesë për shkak të disa problemeve me rrjetën e portave.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Gërbeshi, Cuculi, Blakqori, Namani, Vucaj, Haxhimusa, Fazliu, Shabani, Rexha.  Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Drenica: Ymeri, Mujkic, Thaqi, Mustafa, Hamiti, Lushtaku, Turku, Hyseni, Shillova, Elshani, Osmani  Kryetrajner: Gani Sejdiu

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Fatmir Abrashi, Alban Ejupi, Bardh Ajeti

KOMENTE