Dua tregon kuptimin e projektit të ri

Dua tregon kuptimin e projektit të ri

Ditë më parë këngëtarja e njohur, Dua Lipa ka publikuar projektin e ri ‘Swan Song’.

Kënga e re e yllit kosovar është kolona zanore e filmit të ri “Alita:Battle Angel”, ndërsa përmes një postimi në ‘Instagram’ Dua ka treguar si erdhi deri te krijimi i kësaj kënge dhe gjithë historia që fshihet prapa këtij projekti.

“Dua të ju tregoj historinë që fshihet prapa këngës Alita. ‘Swan Song’ është përkufizimi i performancës përfundimtare së një personi ose aktivitet profesional para daljes në pension. Idea është se “Kjo nuk është këngë e mjellmës” ky është vetëm fillimi i luftës sonë për drejtësi. Alita lufton për jetën e njerëzve të margjinalizuar, shpresojmë se ne të gjithë e gjejmë një pjesë të vetes në karakterin e Alitës dhe të shohim se ne kurrë nuk duhet të heqim dorë nga beteja nga padrejtësitë e botës. Edhe në momentet më të vështira duhet të flasim. Tekstualisht, kënga i referohet mendjeve të shkëlqyera për veprime, një grup aktivistësh për HIV dhe AIDS nga vitet ’80, motoja e të cilave është “Heshtja e barabartë me vdekjen” me shpresën se në jetën tonë të përditshme kemi vënë në veprim këtë kuptim më të thellë, kështu që heshtja nuk bëhet kurrë ne”.

Ndryshe, Dua është e nominuar për çmimet ‘Grammy Awards’ të cilët ndahen me 10 shkurt.

KOMENTE