Dua spektakël, plus një çmim në “Brit Awards 2019”

Mbrëmë në Londër u mbajt ceremonia e madhe “Brit Aëards 2019”. Ky edicion mblodhi yjet më në zë, dhuroi spektakël dhe shpërbleu më të mirët e vitit.

Ajo që ra në sy ishte skenografia fantastike, ku e bëri edhe më të magjishëm këtë ngjarje.

Një nga perfomancat që ndezi këtë mbrëmje ishte ajo që dhuruan Calvin Harris, Rag N Bone, Sam Smith dhe Dua Lipa.

Ata performuan hitet e tyre, ndërsa ylli kosovar solli atmosferë me“One Kiss”.

E nga kjo natë Dua nuk doli pa një çmim, kënga ‘One Kiss”  u zgjodh si “Kënga më e mirë e vitit”

KOMENTE