Dua Lipa reagon për tërmetin në Shqipëri: Keni dashurinë dhe lutjet e mia

Një tërmet tronditës ka goditur Shqipërinë prej 6.4 ballë në mëngjesin e ditës së sotme ku mbetën disa të vdekur dhe shumë të tjerë të lënduar.

Media të shumta botërore kanë raportuar për tërmetin që goditi shtetin shqiptarë, ndërsa nuk kanë munguar as reagimet nga personalitet të njohura.

Edhe ylli kosovar i muzikës botëror, Dua Lipa ka reaguar për ngjarjen tragjike.

“E shkatërruar nga lajmi i tmerrshëm, zemra dhe lutjet e mija janë me popullin shqiptarë. Ua dërgoj gjithë dashurinë time në këto kohë të vështira”, ka shkruar Dua përkrah një fotografie të flmaurit kombëtar.

KOMENTE