Dua Lipa krenare me prejardhjen, poston hartën e Ilirisë

Këngëtarja me famë botërore, fituese e Grammy-t, shqiptarja Dua Lipa tregon respekt dhe mburrje për prejardhjen e saj.

Në fakt, Dua Lipa po vjen sërish në Kosovë, për të shijuar nga afër festivalin “Sunny Hill” të organizuar nga i ati i saj, Dukagjini.

Dua ndërkohë patriotizmin e saj nuk heziton që ta tregojë edhe përmes rrjeteve sociale, ndërsa një gjë të tillë e ka bërë së fundmi.

Ajo ka publikuar një video të shkurtër në InstaStory, ku ka shfaqur hartën e dikurshme të Ilirisë.

Në hartën në fjalë shihej edhe Dardania e dikurshme, Kosova sot, ndërsa prejardhja ilire duket të jetë një prej krenarive më të mëdha të artistes shqiptare.

KOMENTE