Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në të njëjtën kategori në ‘VMA’

Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në të njëjtën kategori në ‘VMA’

Yjet shqiptare të muzikës ndërkombëtare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë nominuar në ndarjen e çmimeve ‘Video Music Awards’.

Të dyja vajzat shqiptare janë nominuar në të njëjtën kategori ‘Best Dance’,  Dua është në garë ne bashkëpunimin Silk City ‘Electricity’, ndërsa Bebe me këngën ‘Call You Mine’ The Chansmokers.

Ndarja e çmimeve bëhet me 26 gusht ndërsa adhuruesit mund të votojnë online për këngëtarin e tyre të preferuar.

KOMENTE