Dua e thotë para botës: Nuk ka rëndësi nga vjen, ndiqe ëndrrën tënde

Artistja me famë botërore Dua Lipa, ka qenë ylli i mbrëmjes në ceremoninë e Grammy Awards.

Kjo pasi ajo fitoi dy çmime, duke u bërë artistja e tretë në histori të kësaj ngjarje që fiton dy trofe, pas Adele dhe Emmy Whitehouse.

Lipa ka triumfuar në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri”.

E emocinuar dhe me lotë në sy, ylli kosovar kur doli për të marrë çmimin, mbajti edhe një fjalim para gjithë atyre të famshmëve.

Ndër ë tjera ajo tha se nuk ka rëndësi se nga vjen, por s’duhet ndaluar askënd të hy në rrugën e ëndrrave tuaja, sepse dëshmia më e mirë e gjithë kësaj është vet ajo.

KOMENTE