Dua dhe Kosova në billbord midis Amerikës

Dua dhe Kosova në billbord midis Amerikës

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, po shkëlqen me karrierën e saj ndërkombëtare.

Krahas hiteve të mëdha dhe albumit më të shitur aktualisht në botë, Dua është nomuniar për artisten më të mirë të vitit në botë.

Këtë herë, emri i Kosovës po figuron edhe në një nga vendet më të vizituara në botë, Time Square në New York.

“Prej Kosovës, në Britani, në të nominuarën për artisten më të mirë në botë” shkruhet në billbord bashkë me titullin e këngës së re të Duas, “Sëang Song”.

KOMENTE