Drita zyrtarizon super transferin, brazilianin Gilberto Fortunato

Drita zyrtarizon super transferin, brazilianin Gilberto Fortunato

Drita ka bërë goditjen më të madhe këtë afat kalimtar, duke transferuar sulmuesin brazilian, Gilberto Fortunato.

Fortunato ka nënshkruar kontratë një vjeçare me gjigantin kosovar, ish-kampionin e Kosovës në edicionin 2017/18.

Në videon promovuese, Fortunato ka deklaruar: Fc Drita, unë u riktheva, por kësaj here për t’u bërë kampion!

Kjo fjali tregon se këtë vit, Drita ka objektiv të qartë dhe Fortunato mund të jetë heroi i sukseseve.

Sulmuesi brazilian ishte pjesë e Dritës në edicionin 2016/17, teksa nuk qëndroi gjatë pasi që kishte një ofertë të majme nga Malejzia, saktësisht ekipi PKNP FC.

Fortunato kishte bërë karrierë edhe në Shqipëri tek skuadra kryeqytetase Tirana.

KOMENTE