Drita triumfon ndaj Lirisë, e zotëron bindshëm pozitën e katërt

Drita triumfon ndaj Lirisë, e zotëron bindshëm pozitën e katërt

Drita ka shënuar fitoren e rradhës ndaj Lirisë së Prizrenit në shtëpi me rezultat 2:0.

Edhe përkundër rasteve nga të dyja anët, shifrat 0:0 e mbyllën pjesën e parë. Golat e takimit erdhën në pjesën e dytë, me anë të Filonit Shaqirit në minutën e 71’ dhe Betim Haxhimusa në minutën e 82’.

Drita me këtë fitore arrin shifrën e 38 pikëve dhe gjendet në pozitën e katërt, ndërsa Lirisë i vështirësësohen punët për mbijetesë në vendin e 11.

KOMENTE