Drita triumfoi ndaj Flamurtarit

Drita triumfoi ndaj Flamurtarit

FC Drita ka shënuar fitoren e parë kampionale derisa në shtëpi e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat të pastër  (3-0).

Vendasit ishin dominues gjatë gjithë takimit, duke krijuar raste dhe më pas shënuar gola.

Betim Haxhimusa, Izair Emini dhe Fidan Gërbeshi ishin realizatorët në triumfin e parë sezonal për ish-kampionin e vendit.

KOMENTE